Jak to všechno začalo?

18.01.2020

Jmenuji se Tereza Pomschárová a jsem zakladatelka spolku Nenech mě BÝ-í-T a tohle je jeho příběh. 

Na konci mého nepovedeného partnerského vztahu, ze kterého vzešly dvě děti, se celkem rychle začala odkrývat jeho pravá tvář a moje slepota z manipulace mizela dost rychle, probudila jsem se v naprostý realitě a psychické vydírání o děti a peníze bylo na denním pořádku. 

Když jsem se trochu oklepala ze světa utlumenosti jménem antidepresiva, řekla jsem dost! a ukončila tohle peklo. Byly to nejtěžší dva roky od doby, co jsem si řekla, že takhle se ke mě a k mým dětem nikdo chovat nebude.
Šlo jen o to překonat ten příšerně velký strach.


Po svěření děti do péče jsem začala hledat cestu, naší novou cestu k uzdravení toho, z čeho jsme byly konečně venku. Jelikož jsem fotografka, jedna z mála mých terapií bylo i to, nafotit  kampaň k domácímu násilí, který posléze vyvolaly neskutečný zájem. Koncept k fotkám jsem tenkrát vymýšlela zhruba čtyři měsíce.


Najednou se mi začala otevírat ta správná cesta. Vždycky jsem ve skrytu duše věděla, že chci pomáhat lidem a tyhle životní zkoušky, kterými jsem si od dětství prošla, mě konečně dovedly k tomu mému tématu. 

Domácí násilí a zneužívání ...

Mé uspokojení z nafocení foto kampaně trvalo však krátce a já věděla, že chci něco víc, něco co tu ještě není: kruh, sdílení, jednotu a spojení. Něco, kde oběti najdou tu pravou cestu k uzdravení traumat.

Do dvou let vzniklo mé milované Nenech mě BÝ-í-T.

" OBĚTI OBĚTEM "

" Nenech mě BÝ-í-T pomáhá a já ho s pokorou posílám vždy tam, kde je potřeba. "© Tereza Pomschárová 

© 2019 spolek Nenech mě BÝ-í-T | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!